close
متخصص ارتودنسی
شهدا
به سنگر قافله ی صبر و بصیرت خوش آمدید - - - امام خامنه ای: خود را برای جهاد در فضای مجازی آماده کنید - - - منتظر نظرات شما هستیم
نوشته شده توسط : جــهاد

این روزها کلمات عفاف و حجاب بسیار به گوش می رسد و همه جا صحبت از این دو مقوله است. بیشتر قصد از قلم زدن این متن، گلایه است. گلایه نسبت به برخی جوانان حزب اللهی که فضای مجازی را میدان جنگ نرم می دانند و سعی در مبارزه در این جبهه ای که به مراتب سخت تر از جنگ نظامی است، دارند.

بدیهی است که جز ۱۲۴ هزار پیغمبر و ۱۴ معصوم علیهم السلام کسی دارای درجه عصمت نیست و هرکسی ممکن است دچار لغزش و خطا شود، خصوصا در فضای مجازی که کسی از کارها و مطالب رد و بدل شده خبردار نمی شود.

گلایه است نسبت به برخی خواهران محجبه ای که در فضای حقیقی بسیار نجیب و سنگین و عفیف هستند اما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی قدری از حجب و حیایشان کم می شود و از خود تصاویری به همراه جملاتی دلبرانه منتشر می کنند. تصاویری که با گذاشتن یک شکلک به روی چهره خود یا تار کردن صورت متاسفانه توجیه می شود. اما جولان دادن زینت های ظاهری آنان ازجمله انگشترهای عقیق، توضیحات غیرضروری و احساسی و دلبرانه در زیر تصاویر، دندان گرگ های این فضا را تیزتر می کند.

گلایه است نسبت به برخی برادران حزب اللهی و ولایتی که نام کاربری و عکس پروفایلشان عمدتا یا شهداست یا رهبری و یا اماکن مقدس، اما ردپایی از آنان را در زیر پست های خواهران می بینیم. کامنت های بسیار غیرضروری و التماس دعاها گفتن های بی مورد، لبخند رضایت را بر لب شیطان می نشاند.

 

چه لزومی دارد یک دختر محجبه از خود و مکان هایی که می رود، هر روز یک مطلب منتشر کند و هشتک هایی از لحظه به لحظه رویدادها یا جزئیات کامل عکس بگذارد؟ چه لزومی دارد یک پسر حزب اللهی برای دختران این فضا کامنت بگذارد و ابراز همدردی و احساس کند؟ زمانی هم که به هر دو طیف تذکر منطقی داده می شود که این کارها برای طیف شما صحیح نیست و موجب آسیب های بعدی می شود، برخوردهای ناشایستی می شود حاضر به پذیرش اشتباه خود نمی شوند.

برخی مدعی هستند که با انتشار تصاویر محجبه ی خود، در حال ترویج فرهنگ حجاب هستند و مشاهده کرده اند که بسیاری با مشاهده همین تصاویر محجبه شده اند. این توجیه در نگاه اول شاید صحیح بنظر برسد اما هنگامی که دقیق می شویم مشاهده می شود این پست ها در حال ترویج صرفا حجاب چادر هستند و در کنار آن شاید حیا را از بین ببرند. حجاب بدون حیا ذره ای ارزش ندارد چراکه ارزش حیا به مراتب بیش از چادر است و این دو مکمل هم هستند. افرادی هم که محجبه شده اند، با دیدن این پست ها نبوده بلکه با مشاهده فواید و زیبایی های حجب و حیا بوده، نه با توضیحات احساسی و عاشقانه و دلبرانه

پسران نیز مدعی هستند که کامنت گذاشتن در زیر پست های دختران فی نفسه هیچ مشکلی ندارد و تمام جوانب را رعایت می کنیم، اما در حقیقت دین ما دستور به حرمت صحبت غیرضروری نامحرمان داده است، زمانی که دختر و پسر در زیر مطالب یکدیگر، التماس دعا بهم می گویند یا برای اتفاقات پیش آمده ابراز احساسات می کنند آیا اینها صحبت غیرضروری نیست؟ آیا فضای مجازی محضر خداوند نیست؟

بدترین آفت این است که به داشته های ارزشی خود، مغرور شویم و فکر کنیم چون ما چادری هستیم یا ریش میگذاریم و نمازهایمان به جماعت است دیگر شیطان و نفس راهی برای نفوذ ندارند و ما الی الجنة الموعود در کنار امام زمان علیه السلام رهسپاریم. اما داستان عجیب بلعم باعور این تصور را به کل نابود می کند به شرط آنکه عبرت بگیریم و “چه کم اند عبرت گیرندگان”

فضای مجازی هم محضر خداست، هیچ تفاوتی با فضای حقیقی ندارد و نامحرم در این فضا نامحرم است. خواهران، حجابی با پیوست حیا داشته باشند و تصاویر خود را در معرض دید هزاران چشم غریبه قرار ندهند، اگر نیز پسری مرتکب خطا شد و کامنتی گذاشت، اگر جواب ندهند آسمان به زمین نمی آید و کسی به آنها برچسب بی ادب نمی زند. پسران نیز ناموس دیگران را ناموس خود تلقی کنند و به هر بهانه ای کامنت های غیرضروری و شیطان پسند نگذارند.

و در پایان جمله ای بسیار زیبا از شهید چمران پایان بخش این متن خواهد بود:

“خدایا مرا بخاطر گناهانی که در طول روز با هزاران قدرت عقل توجیهشان میکنم، ببخش”

رضا بداغی

دانشجوی شیمی دانشگاه اراک:: موضوعات مرتبط: حـجـاب و عــفـاف , سیاسی , شهدا ,
:: برچسب‌ها: رضا بداغی , یادداشت های رضا بداغی , غیرت , حجاب , عفاف , آفت بچه حزب اللهی ها , چادری های بی حیا , بسیجی های بی غیرت ,
:: بازدید از این مطلب : 46
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : شنبه 26 تير 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

مداحی رضا بداغی برای مدافعان حرم استان مرکزی

 

مداحی رضا بداغی

برای شهدای مدافع حرم استان مرکزی و تیپ فاطمیون

هیئت صاحب العصر(عج) اراک

12 تیر 95

"" دانلود کنید ""

 

رضا بابایی و عربی انصاری مسلمی و زهره وند همه شدن شهید

یه کاری کن برای من تا که بشم جلوی مادرت آقاجون رو سفید:: موضوعات مرتبط: دانلود مداحی , شهدای اراک , شهدا , دانلود مداحی های کربلایی رضا بداغی ,
:: برچسب‌ها: مداحی رضا بداغی , مداحی رضا بداغی برای شهدای مدافع حرم استان مرکزی , مداحی رضا بداغی برای شهدای تیپ فاطمیون , کربلایی رضا بداغی , مداحی شهدایی , مداحی شهدای مدافع حرم , شهدای مدافع حرم اراک , شهید محمد زهره وند , شهید سعید مسلمی , شهید حمیدرضا انصاری , شهید علی اکبر عربی , شهید علیرضا بابایی ,
:: بازدید از این مطلب : 71
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 تير 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

حج تمتع امسال از غم انگیزترین حج های تاریخ شد، اخبارهای کوتاه و تلخ، از سقوط جرثقیل در پشت مقام ابراهیم علیه السلام که بیشترین تراکم جمعیت را دارد، تا سقوط پنکه های سقفی بر روی حجاج، از آتش سوزی هتل تا ریزش کوه بر روی هتل، اما تلخ ترین حادثه کشته شدن بیش از 2000 نفر بود، حادثه ای که حقیقتا نمیتوان اسم حادثه روی آن گذاشت بلکه نام فاجعه برازنده تر آن می باشد.

قتل عام بیش از 5000نفر و زخمی شدن بسیاری از ضیوف الرحمان توسط رژیم سفاک آل سعود، کام بسیاری از مسلمانان را تلخ و خانواده های زیادی را در اقصی نقاط جهان داغدار کرد. همان خانواده هایی که برای بازگشت حاجی شان لحظه شماری میکردند و در پی تدارک مراسم استقبال و نصب پلاکاردهای خوش آمد گویی بودند، اکنون باید در پی مراسم تشییع و تدفین و مجلس ختم آنها باشند. بسیاری هنوز نمی دانند که مسافرشان زنده است یا مرده؟ اصلا کجاست؟ در بیمارستان تحت درمان است یا در سردخانه های مملو از جنازه؟ شنیده ها حاکی است که شاید عده ای در زندانهای سیاسی باشند و این بلاتکلیفی غم و اندوه به مراتب بزرگتری است.

رضا بداغی

مفتی ها و سران ملعون سعودی در توجیه این بی کفایتی، مشیت الهی را عامل این اتفاقات دانسته و گاها نهایت رذلی و پستی را به خرج داده و ایرانیان و آفریقایی ها را مقصر دانسته اند. در حالیکه خودشان بهتر از هرکسی میدانند این فاجعه بنابر بی کفایتی و بی تدبیری و سهل انگاری بوده است و شواهد موثقی نیز دالّ بر عمدی بودن این فجایع بوده است.

خادمی حرمین شریفین لباس گشادی بر تن این رژیم خونریز و متظاهر به اسلام است چرا که هواپیماها و جنگنده های سعودی از یک طرف هر روز و هرشب بر سر مردم مظلوم و بی دفاع یمن حمله می کنند و از طرفی حمایت همه جانبه مادی و غیرمادی و تسلیحاتی از تروریست هایی نظیر داعش و النصرة و برادرخواندگی با شیاطین بزرگی چون آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی همه و همه گواه بر این است که آل سعود کجا و خادمی حرمین شریفین کجا؟

5 مسیر رفت و آمد جمعیت 2 میلیونی حجاج به جمرات، به 1 مسیر کاهش پیدا می کند،،آن هم بخاطر عبور شاهزاده ی جوان سعودی. در آن گرمای طاقت فرسای بیابان منا و جمعیت انبوه، پیچ و مهره های جرثقیل محکم بسته نشده اند، چادرهای حجاج مصری بنابر دلایل مبهمی آتش میگیرد، آیا این همه اتفاق ناگوار نشان از بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج نیست؟ ای نوادگان حرام ابوسفیان و معاویه آیا با بهترین امکانات و تجهیزات فراوانی که به قول خودتان از مدرن ترین و مجهزترین امکانات ساخته ی غرب است، مدیریت 2 میلیون زائر بیت الله الحرام کار مشکلی است؟ البته حق دارید که نتوانید،چون هم لیاقت و عرضه ی این کار را ندارید و بعلاوه تمام تمرکز خود را روی جنگنده های هوایی و نیروهای خود در یمن گذاشته اید و با آن مغز تهی از عقلتان دنبال روش های مختلف کشتار زنان و کودکان بی دفاع هستید. شما که در مدیریت یک ماهه ی حج 94 عدم توانایی و بی کفایتی خود را بر عالم اثبات کردید چگونه میخواهید به انرژی هسته ای دست پیدا کنید؟ شما که در ساختن و خودکفایی دشداشه هایتان هنوز پایتان می لنگد و آن ها را هم وارد می کنید چه به کار هسته ای؟

هر ساله در ایام اربعین حسینی بیش از 20 میلیون زائر با کمترین امکانات رفاهی و سختی های بسیار در چند کیلومتری داعش و تهدیدهای مختلف آنها، به زیارت قبر مطهر سیدالشهدا میروند بدون اینکه از بینی کسی خون بیاید یا کسی حالش بد شود

متاسفانه برخی از سران دولتی داخلی نیز بجای اتخاذ مواضع جدی و انقلابی، به چند تسلیت ساده ی ظاهری بسنده کرده تا جایی که شنیده شده دولت عربستان مقصر حادثه ی منا نبوده!! وقتی عربستان به وزیر ارشاد و هیئت پیگیر ماجرا بعد از چند روز ویزا نمی دهد برخی از شخصیت های دولتی ما هنوز با دیپلماسی لبخند به دنبال بهبود روابط هستند. تا کی خفت و ذلت ؟؟ رئیس جمهور محترم شما که تمام توان خود را در جهت رفع مشکلات تحریمی مردم کشورتان گذاشته اید و هر کاری می کنید تا تحریم ها به کلی برداشته شود و تمام مشکلات کشور از جمله نبود آب خوردن و ریزگردهای استان غربی را به تحریم ربط میدهید، چرا در فاجعه ی منا عکس العمل قاطعی از خود نشان ندادید؟ مگر نه اینکه بیش از 220 تن از عزیزان ما در این حادثه از بین رفتند و عده ای زیادی مجروح و زخمی و 260 نفر نیز مجهول الحال هستند؟ اگر بر علیه رِژیم آل سعود اقدام قاطعی نمی کنید حداقل از دیپلماسی لبخندتان در این روزهایی که در نیویورک هستید بخاطر دل بازماندگان کم کنید. وزیر امور خارجه عربستان دعوت شما را در نیویورک با بدترین برخوردها رد میکند و شما به حاکمیت رسیدن شیخ سلمان را پس از به هلاکت رسیدن عبدالله به آنها تبریک می گویید.

رژیم عربستان سعودی موظف است ضمن پذیرش کوتاهی و بی کفایتی و بی تدبیری خود در اتفاقات اخیر در جهت جبران کلیه حقوق مادی و معنوی کشته شدگان و بازماندگان برآید، از پرده بازی های ظاهری که مقصر این فجایع را ایرانیان و آفریقایی ها و مسئول متروی مکه می دانند عذرخواهی کرده و از جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد هم می خواهیم پیگیر جدی این ماجرا باشد و متخلفین را محاکمه کند.

به امید روزی که بدون لوث وجود حتی یک سعودی، به زیارت حریم امن الهی و مدینه النبی رویم و آستین ها را برای ساخت حرم ائمه ی مظلوم بقیع بالا زنیم.

این یادداشت در سایت اطلاع رسانی دانشجویان استان مرکزی ( نسل فردا)

این یادداشت در سایت ناحیه بسیج دانشحویی استان مرکزی

این یادداشت در پایگاه خبری تحلیلی دیار آفتاب

این یادداشت در سایت رسمی بسیج دانشجویی استان مرکزی:: موضوعات مرتبط: دولـت تدبیــر و امــید , اخبار روز جــهان , سیاسی , شهدا ,
:: بازدید از این مطلب : 112
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : سه شنبه 07 مهر 1394 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

زیارت از جمله آداب و از مستحبات مؤکدی است که در روایات بسیار در مورد آن آمده است. تا جایی که در روایات معتبر در باب زیارت قبر مطهر سیدالشهدا علیه السلام داریم که "تمام گناهان زائر ابی عبدالله  آمرزیده می شود"(1) یا در حدیثی از قول امام رضا علیه السلام داریم که ایشان فرمودند: " هرکس یک بار به زیارت من بیاید، من سه بار به دیدار آن می آیم". با توجه به مطلب فوق، بدیهی ست که بحث زیارت معصومین علیهم السلام،از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و زائران ثواب بسیاری کسب خواهند کرد. اما متاسفانه همین زیارت ها گاه نه تنها باعث ثواب نمی شود بلکه شاید نتیجه ی عکس بدهد و آن اجر و ثوابی که مختص زائر است از بین می رود. در این یادداشت، قصد داریم به چند مورد اشاره کنیم تا بلکه با خواندن و رعایت کردن آن در سفرهای زیارتی آتی،بتوان بهره کافی و وافی را از محضر امامان و امامزادگان برد:

آسیب شناسی زیارت ما

1 شاید همه اینگونه نباشند ولی یقینا افرادی -هرچند اندک-  هستند که برای رضای خدا و به نیت زیارت به اماکن مقدس نروند.مثلا فردی برای ریا و خودنمایی و اینکه قبل از نامش پسوند " حاج ... " و یا " کربلایی .... " قرار بگیرد، به زیارت می روند. البته در این مورد فقط ذات مقدس الهی میتواند قضاوت صحیحی بکند و ما فقط احتمال چنین کاری را می دهیم. یا افرادی هستند که از یک ماه قبل از سفر، به طرق گوناگون و با کنایه ها و جملاتی در تریبون های مختلف، اعلام میکنند که بطور مثال "مسافر حرم مطهر سیدالشهدا هستم" اگر نیت خدایی و فقط به عشق و زیارت معصوم است این کارها لزومی ندارد.

2 آسیب بعدی که به جرئت میتوان گفت گریبان گیر 99 درصد زائران بوده و میشود، موضوع خرید و سوغات و بازار است و جای تأسف زمانیست که زائران حریم امن الهی و مدینه نبوی اقدام به چنین کاری میکنند. اگر این هزینه ها در جیب هموطنان و هم مذهبان خودمان برود مشکلی ندارد اما زمانیکه تمام این هزینه ها مستقیما در جیب رژیم نحس آل سعود و فرقه ضاله وهابیت که دشمن علی و آل علی ست می رود و آنها هم از هر چه دارند برای سرکوبی و قتل و غارت شیعیان کم نمی گذارند، این خود نوعی آسیب جدی است. سعی کنیم اگر ان شاءالله خودمان به سرزمین مکه و مدینه مشرف شدیم از خرید هرگونه سوغات از دست وهابی های ملعون خودداری کنیم و اگر از اقوام قصد تشرف داشتند، آنها را مطلع کنیم.

3 این مورد بیشتر در حرم مطهر امام رضا و حضرت معصومه سلام الله علیهم شابع است و هر روز و هر شب اتفاق می افتد و آن هم اینکه وحدت و همبستگی در صفوف نماز جماعت بخاطر اندک دقایقی رسیدن سریعتر به مضجع مطهر، از بین می رود. مشاهده شده زائران مسافر در صف های نماز جماعت می ایستند و به یکباره نماز خود را تمام و صف را ترک میکنند تا سریعتر به ضریح برسند و کنار آن خلوت تر باشد. سوال اینجاست که حرمت نماز که سیدالشهدا برای آن به شهادت رسید بالاتر است یا رساندن دست به ضریح ؟ حال حواس پرتی ای که هنگام راه رفتن از بین صفوف و شوت کردن مهر های دیگران اتفاق می افتد، بماند !

4 عشق به امام وصف ناشدنی است. فرقی هم ندارد زائر کدام امام یا امامزاده هستیم چون "کُلُهُم نُور واحِد".این همان عشقی ست که از هزاران کیلومتر و از راه های دور و نزدیک با سختی ها و خستگی های فراوان مسیر، عشاق را به آنجا می کشاند. هرکسی دعوت نمی شود و چه بسا کسانی که در جوار حرم رضوی یا حسینی هستند و تا به حال سعادت زیارت نداشتند. پس باید به گونه ای رفتار کرد که زینت این خاندان باشیم نه مایه خفت و ننگ. قال الصادق علیه السلام:" کونوا لنا زینا ولا تکونوا لنا شینا" برای ما زینت باشید نه مایه ننگ.(2) مخاطب این سخنم با زائرانیست که علی رغم عشق شدیدی که به امام خود دارند اما گاه رفتارهایی خصوصا در نزدیکی های ضریح های مطهر انجام می دهند که شایسته هیچ شیعه ای نیست. بطور مثال هل دادن های بی مورد برای رسیدن دست به ضریح،چسبیدن به ضریح تا مرز 15 دقیقه،داد و بیداد کردن های بی مورد بجای گفتن اذکار مقدس، مسدود کردن راه عبوری زائران با خواندن دعا و نماز درست در مسیر ورودی و خروجی به ضریح و - نعوذ بالله- گاها مشاهده شده از ضریح بعنوان نردبان !! استفاده کرده و از آن بالا میروند تا دستشان به جاهای بالاتر نیز بخورد. این رفتارها در شأن یک زائر نخواهد بود.

5  آخرین مورد نیز که باز هم فقط در حرم امام رضا و خواهرشان صورت میگیرد و در عتبات عالیات با توجه به سیاستی که دارند و بسیار بجاست اتفاق نمی افتد، آوردن تلفن همراه و تبلت و دوربین به داخل حرم است. این کار زائران را از محضر نورانی و مبارک امام دور و سرگرم دنیا می کند. از گرفتن عکس های دسته جمعی، سلفی،تکی،افقی،عمودی،پانورما،احساسی،نشسته و سرپا گرفته تا بازی کردن و سرگرم شدن به شبکه های اجتماعی و ...شاید بعضی ها حرم را با آتلیه عکاسی یا گیم نت اشتباه گرفته باشند یا حرم وسیله ای باشد برای خودنمایی و کلاس گذاشتن که متاسفانه روز بروز در حال بدتر شدن است."حرم مطهر امام رضا همین الان یهویی" کار بجایی رسیده که راه عبور زائران را در مقابل ضریح می بندد تا عکس سلفی از خود بیندازد. اینها آسیب است. بجای استفاده از امام، سرگرم به چه چیزها شده ایم. ای کاش تولیت آستان قدس رضوی و حضرت معصومه هم تدابیری برای عدم ورود تلفن همراه اتخاذ کنند تا شاید بتوان برای دقایقی هم که شده، فقط به فکر امامان باشیم.

ان شاءالله روزی برسد که چهار امام معصوم غریب و مظلوم و مدفون ما در بقیع هم صاحب صحن و سرا شوند

آخر یه روز شیعه برات حرم می سازه/ حرم برای تو شه کرم میسازه

پیشکشی تقدیم به ساحت غریب ترین امام: حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام

 

منابع:

(1): کامل الزیارت ص 132

(2): مشکاةالانوار ص 67:: موضوعات مرتبط: عکــس و پوســتر مذهبی , حـجـاب و عــفـاف , شهدا , مرگ ,
:: بازدید از این مطلب : 117
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 17
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 شهريور 1394 | نظرات ()