close
متخصص ارتودنسی
دولـت تدبیــر و امــید
به سنگر قافله ی صبر و بصیرت خوش آمدید - - - امام خامنه ای: خود را برای جهاد در فضای مجازی آماده کنید - - - منتظر نظرات شما هستیم
نوشته شده توسط : جــهاد
بیش از دوسال است که از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ می گذرد، رقابت بین چند کاندیدا که هر کدام برنامه هایی برای خود و کشور داشتند. تقدیر بر این شد تا ریاست جمهوری به آقای روحانی برسد و ایشان بعد از تنفیذ حکم ریاست جمهوری شان توسط رهبر معظم انقلاب، طی ۱۰۰ روز بیشتر معظلات کشور از جمله رکود اقتصادی، تحریم و تورم را حل نمایند که نه تنها بعد از ۱۰۰ روز هیچ مشکلی حل نشد، بلکه شاهد مشکلات نظیر گرانی هر روزه مایحتاج خانوارها، بیکاری، تعطیلی کارخانجات، کم شدن ضریب رشد علمی کشور و…. بودیم.

ریاست محترم جمهور خودشان بارها اعلام کردند که به دولت انتقاد وارد کنید و نقد سازنده داشته باشید، اما نمیدانم چرا هر وقت به دولت نقد سازنده می شود، منتقدان برچسب های متفاوتی از جمله: بی سواد، افراطی، جهنمی، بی شناسنامه، کلاغ و… می خورند. درست است که در هر کشوری و هر دولتی مشکلاتی وجود دارد و منکر این نیستیم، اما به راستی حل تمامی این مشکلاتی وابسته به رفع تحریم هاست؟ کدام عقل سلیمی باور می کند کمبود بارندگی و خشکسالی در کشور به علت تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران بوده که با رفع تحریم ها شاهد حل مشکلات آب کشور باشیم؟

 

مشکل بیکاری جوانان، رکود، تورم، گرانی آیا همه ی اینها وابسته به تحریم است؟ شاید مقداری وابسته باشد اما نه به حدی که حل تمامی اینها را منوط به رفع تحریم بدانیم. این دو سال و اندی آنقدر کلمه ی “تحریم” و “رفع تحریم” را شنیده ایم که با دیدن یا شنیدن این کلمات، بدنمان عکس العمل نشان می دهد.

از کم کاری مسئولان در حیطه ی اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید بسیار رهبر انقلاب است، از نادیده گرفتن خون شهدای هسته ای که با زحمت فراوان به دستاوردهای عظیمی در فناوری هسته ای رسیده بودند، از حقوق مسلم کشور که در مذاکرات به غربی ها دادیم و از بسیاری ارزشهایی که به راحتی از دست دادیم، اگر بگذریم و به صحبت خود رئیس جمهور محترم برسیم که بارها و بارها حل مشکلات کشور را در گرو رفع تحریم می دانستند، باید یادآور شویم که تحریم ها تعلیق!! شد. اما فقط تحریم های هسته ای!! تحریم ها برداشته نشد!! بلکه تعلیق شد و این در حالیست که ما از حقوق مسلّم خود عقب کشیدیم تا حقوق مسلّم خود را فعلا به نسیه دریافت کنیم.

قلب رآکتور تحقیقاتی اراک در سالروز شهادت مصطفی احمدی روشن از کار افتاد و بجایش بتون ریخته شد تا بجای آن گوگل و ماکروسافت نام ایران را در فهرست شرکت  خود قرار دهند، غنی سازی ۲۵ درصد به ۵ درصد تقلیل یافت تا سوئیفت با ما همکاری کند و درست در همان روز تصویب برجام، تحریم های موشکی علیه ایران در دستور کار غرب قرار گیرد.

حال منتظریم تا مشکلات کشور حل شود، قیمت های آب و برق و نان مردم به حدی برسد که به کسی فشار نیاید، منتظریم تا هیچ جوانی بیکار نباشد، منتظریم تا تورم کاهش یابد، رکورد کم شود، منتظریم تا چرخ رونق به زندگانی همه برگردد و کسی از وضع درآمد خود گلایه نکند و منتظریم تا مشکلات آب خوردن مردم و کاهش بارندگی!! حل شود.

رهبر انقلاب با چه زبانی بگوید حل مشکلات کشور منوط به جهاد اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی است؟ بهانه ی اینها این بار هسته ای است، دفعات بعد با بهانه های دیگری پیش می آیند تا نظام و انقلاب و اسلام را تضعیف و نابود کنند و به حول و قوه ی الهی به اهداف شومشان نخواهند رسید.

به امید روزی که ایران اسلامی با تکیه بر داشته های خود و نه با چشم دوختن به غرب و آمریکا، پله های پیشرفت در تمامی زمینه ها را طی کند.

 

این یادداشت در سایت های ناحیه بسیج دانشجویی استان مرکزی،

پایگاه تحلیلی خبری نسل فردا و

سایت سازمان بسیج دانشجویی کشور منتشر شده است.:: موضوعات مرتبط: دولـت تدبیــر و امــید , سیاسی ,
:: بازدید از این مطلب : 114
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 19
تاریخ انتشار : جمعه 02 بهمن 1394 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

امروزه به هر مکانی میرویم، از اداره جات مختلف گرفته تا مشاغل متفاوت شاهد حضور خانمهایی بعنوان نیروی کار هستیم. خانمهایی که هیچ احتیاجی به این پول ها ندارند و فقط و فقط جای یک پسرِ دنبال کار را گرفته اند. البته لازم بذکر است تعداد محدودی از مشاغل نظیر پزشکی،پرستاری،معلمی احتیاج به نیروی کار خانم دارند که هیچ مشکلی ندارد، اما کار کردن در کارخانه ی تولید کیک و کلوچه، در کارخانجاتی که طبع و قدرت مردانه نیاز دارد استخدام و بکار گیری خانمها چه لزومی دارد؟

اگر یک مرد شغل نداشته باشد، سرخورده، افسرده، بیمار، مبتلا به اعتیاد و گاها فسادهای اخلاقی میشود، سرکوفت و تحقیر و نیش حرف مردم او را خرد و له میکند، وای به روزی که این مرد زن و بچه داشته باشد و آن وقت معنای شرمندگی زن و بچه را هیچکس نمی فهمد. اما اگر یک خانم سرکار نرود، هیچ مشکلی تأکید میکنم هیچ مشکلی نه در زندگی اش پیدا میکند نه در دنیا نه در آخرت نه توسط دیگران تحقیر می شود و نه هیچ چیز دیگر.

چه بسا اگر این نیروی عظیم کار خانمها اگر جای خود را به نیروی کار پربازده تر آقایان میدادند، دیگر کمتر جوانی را در خیابان ها و مقابل مدارس دخترانه و دنبال نوامیس مردم میدیدم،دیگر کمتر توسط خانواده ها تحت فشار قرار میگرفتند برای نداشتن درآمد، سن ازدواج بسیار پایین می آمد، چون خیلی ها چون شغلی ندارند، جزئت ازدواج ندارند.

نمیدانم علت کارکردن زنان در کارگاه های مواد غذایی و فنی-حرفه ای چیست؟ هرچه فکر میکنم با خودم کنار نمی آیم. دلم به حال خودم و پسرهای امثال خودم میسوزد که عمری را در پشت میزهای دبیرستان و دانشگاه تلف کردیم و آخرش هم باید دغدغه ی شغل داشته باشیم. 4سال عمر تلف کردن و بعد آن هم خدمت سربازی. تازه بدنبال شغل و پس انداز.... آن وقت یک شخص کاملا بی ربط به شغل هم در زمینه جنسیت هم در زمینه رشته ی تحصیلی مطابق با شغل جای افراد شایسته را گرفته است. فردی که از معدل رفوزه و هر ترم در دانشگاه ازاد مشروط میشده الان یک خانم مهندس یا آقای مهندس است و ماهی میلیون ها تومان درآمد دارد.

دولت محترم فکری به حال پسران و مردان بیکار بکنید، با رفع تحریم هیچ مشکلی حل نمی شود، با مذاکره با کدخدا و دست دادن با عمو اوباما، شرمندگی مرد در برابر زن و بچه اش کم نمی شود، یا شغل بیشتر ایجاد کنید برای جوانان یا از نیروی کار مؤنث کشور کم کنید و بجای آن نیروی مذکر استخدام کنید. بجای عقب انداختن روز پرداخت یارانه ها جلوی دوشغله های اتو کشیده ای را بگیرید که از هر شغلشان به اندازه 100 جوان بیکار درآمد دارند، بجای پرداختن به مسائل مذاکرات و برجام که همه میدانیم عاقبتش چیست، فکری به حال مسکن جوانان کنید، تا کی دغدغه و استرس و دلهره و ترس از مسائل اقتصادی؟ کاش فقط یک دقیقه خود را جای پسران بیکار می گذاشتید. البته بدیهی است خود جوان باید جنم کار را داشته باشد و به دنبالش برود اما حقیقتا تا شخصی از بند پ استفاده نکند، تا قیام قیامت شاید شغل مناسب و ثابتی پیدا نکند.

دولت محترم به فکر جوانان پسر باشید:: موضوعات مرتبط: دولـت تدبیــر و امــید , سیاسی ,
:: بازدید از این مطلب : 208
|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 19
تاریخ انتشار : پنجشنبه 07 آبان 1394 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

حج تمتع امسال از غم انگیزترین حج های تاریخ شد، اخبارهای کوتاه و تلخ، از سقوط جرثقیل در پشت مقام ابراهیم علیه السلام که بیشترین تراکم جمعیت را دارد، تا سقوط پنکه های سقفی بر روی حجاج، از آتش سوزی هتل تا ریزش کوه بر روی هتل، اما تلخ ترین حادثه کشته شدن بیش از 2000 نفر بود، حادثه ای که حقیقتا نمیتوان اسم حادثه روی آن گذاشت بلکه نام فاجعه برازنده تر آن می باشد.

قتل عام بیش از 5000نفر و زخمی شدن بسیاری از ضیوف الرحمان توسط رژیم سفاک آل سعود، کام بسیاری از مسلمانان را تلخ و خانواده های زیادی را در اقصی نقاط جهان داغدار کرد. همان خانواده هایی که برای بازگشت حاجی شان لحظه شماری میکردند و در پی تدارک مراسم استقبال و نصب پلاکاردهای خوش آمد گویی بودند، اکنون باید در پی مراسم تشییع و تدفین و مجلس ختم آنها باشند. بسیاری هنوز نمی دانند که مسافرشان زنده است یا مرده؟ اصلا کجاست؟ در بیمارستان تحت درمان است یا در سردخانه های مملو از جنازه؟ شنیده ها حاکی است که شاید عده ای در زندانهای سیاسی باشند و این بلاتکلیفی غم و اندوه به مراتب بزرگتری است.

رضا بداغی

مفتی ها و سران ملعون سعودی در توجیه این بی کفایتی، مشیت الهی را عامل این اتفاقات دانسته و گاها نهایت رذلی و پستی را به خرج داده و ایرانیان و آفریقایی ها را مقصر دانسته اند. در حالیکه خودشان بهتر از هرکسی میدانند این فاجعه بنابر بی کفایتی و بی تدبیری و سهل انگاری بوده است و شواهد موثقی نیز دالّ بر عمدی بودن این فجایع بوده است.

خادمی حرمین شریفین لباس گشادی بر تن این رژیم خونریز و متظاهر به اسلام است چرا که هواپیماها و جنگنده های سعودی از یک طرف هر روز و هرشب بر سر مردم مظلوم و بی دفاع یمن حمله می کنند و از طرفی حمایت همه جانبه مادی و غیرمادی و تسلیحاتی از تروریست هایی نظیر داعش و النصرة و برادرخواندگی با شیاطین بزرگی چون آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی همه و همه گواه بر این است که آل سعود کجا و خادمی حرمین شریفین کجا؟

5 مسیر رفت و آمد جمعیت 2 میلیونی حجاج به جمرات، به 1 مسیر کاهش پیدا می کند،،آن هم بخاطر عبور شاهزاده ی جوان سعودی. در آن گرمای طاقت فرسای بیابان منا و جمعیت انبوه، پیچ و مهره های جرثقیل محکم بسته نشده اند، چادرهای حجاج مصری بنابر دلایل مبهمی آتش میگیرد، آیا این همه اتفاق ناگوار نشان از بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج نیست؟ ای نوادگان حرام ابوسفیان و معاویه آیا با بهترین امکانات و تجهیزات فراوانی که به قول خودتان از مدرن ترین و مجهزترین امکانات ساخته ی غرب است، مدیریت 2 میلیون زائر بیت الله الحرام کار مشکلی است؟ البته حق دارید که نتوانید،چون هم لیاقت و عرضه ی این کار را ندارید و بعلاوه تمام تمرکز خود را روی جنگنده های هوایی و نیروهای خود در یمن گذاشته اید و با آن مغز تهی از عقلتان دنبال روش های مختلف کشتار زنان و کودکان بی دفاع هستید. شما که در مدیریت یک ماهه ی حج 94 عدم توانایی و بی کفایتی خود را بر عالم اثبات کردید چگونه میخواهید به انرژی هسته ای دست پیدا کنید؟ شما که در ساختن و خودکفایی دشداشه هایتان هنوز پایتان می لنگد و آن ها را هم وارد می کنید چه به کار هسته ای؟

هر ساله در ایام اربعین حسینی بیش از 20 میلیون زائر با کمترین امکانات رفاهی و سختی های بسیار در چند کیلومتری داعش و تهدیدهای مختلف آنها، به زیارت قبر مطهر سیدالشهدا میروند بدون اینکه از بینی کسی خون بیاید یا کسی حالش بد شود

متاسفانه برخی از سران دولتی داخلی نیز بجای اتخاذ مواضع جدی و انقلابی، به چند تسلیت ساده ی ظاهری بسنده کرده تا جایی که شنیده شده دولت عربستان مقصر حادثه ی منا نبوده!! وقتی عربستان به وزیر ارشاد و هیئت پیگیر ماجرا بعد از چند روز ویزا نمی دهد برخی از شخصیت های دولتی ما هنوز با دیپلماسی لبخند به دنبال بهبود روابط هستند. تا کی خفت و ذلت ؟؟ رئیس جمهور محترم شما که تمام توان خود را در جهت رفع مشکلات تحریمی مردم کشورتان گذاشته اید و هر کاری می کنید تا تحریم ها به کلی برداشته شود و تمام مشکلات کشور از جمله نبود آب خوردن و ریزگردهای استان غربی را به تحریم ربط میدهید، چرا در فاجعه ی منا عکس العمل قاطعی از خود نشان ندادید؟ مگر نه اینکه بیش از 220 تن از عزیزان ما در این حادثه از بین رفتند و عده ای زیادی مجروح و زخمی و 260 نفر نیز مجهول الحال هستند؟ اگر بر علیه رِژیم آل سعود اقدام قاطعی نمی کنید حداقل از دیپلماسی لبخندتان در این روزهایی که در نیویورک هستید بخاطر دل بازماندگان کم کنید. وزیر امور خارجه عربستان دعوت شما را در نیویورک با بدترین برخوردها رد میکند و شما به حاکمیت رسیدن شیخ سلمان را پس از به هلاکت رسیدن عبدالله به آنها تبریک می گویید.

رژیم عربستان سعودی موظف است ضمن پذیرش کوتاهی و بی کفایتی و بی تدبیری خود در اتفاقات اخیر در جهت جبران کلیه حقوق مادی و معنوی کشته شدگان و بازماندگان برآید، از پرده بازی های ظاهری که مقصر این فجایع را ایرانیان و آفریقایی ها و مسئول متروی مکه می دانند عذرخواهی کرده و از جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد هم می خواهیم پیگیر جدی این ماجرا باشد و متخلفین را محاکمه کند.

به امید روزی که بدون لوث وجود حتی یک سعودی، به زیارت حریم امن الهی و مدینه النبی رویم و آستین ها را برای ساخت حرم ائمه ی مظلوم بقیع بالا زنیم.

این یادداشت در سایت اطلاع رسانی دانشجویان استان مرکزی ( نسل فردا)

این یادداشت در سایت ناحیه بسیج دانشحویی استان مرکزی

این یادداشت در پایگاه خبری تحلیلی دیار آفتاب

این یادداشت در سایت رسمی بسیج دانشجویی استان مرکزی:: موضوعات مرتبط: دولـت تدبیــر و امــید , اخبار روز جــهان , سیاسی , شهدا ,
:: بازدید از این مطلب : 116
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 5
تاریخ انتشار : سه شنبه 07 مهر 1394 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جــهاد

چهار هفته از آغاز لیگ برتر می گذرد و در همین چهار هفته شاهد اتفاقات بی سابقه ای بودیم که مهمترین آن قعر نشین شدن تیم سرخ پایتخت با آن همه هزینه و مصرف بیت المال است . از 4 بازی فقط 1 امتیاز گرفتن و قعر نشین ماندن ،  برای تیمی که تمامی طرفداران و دست اندرکاران آن ، ادعای برترین تیم آسیا را دارند ، فاجعه است و قطعا این به مرور زمان تبدیل به کری خوانی هواداران استقلال خواهد شد .

اما سر صحبتم این است که چرا وقتی کاری با موفقیت روبرو نمیشود ، همه ی عالم و آدم مقصر میشوند جز آنانی که در میدان هستند ؟ چرا جنبه و ظرفیت حق پذیری ندارند ؟ از 4 بازی فقط یک امتیاز گرفتند و 3 هفته است از آخر در صدر جدولند ، اما همه مقصر و متهمند از رئیس جمهور گرفته تا وزیر ورزش و رئیس فدراسیون و رئیس کمیته داوران و رئیس کمیته اصتیناف و داورها و گرمی و سردی و شرجی بودن  آب و هوا ، جز مربی و بازیکنان !!

صفحه ایسنتاگرام رئیس جمهور پر از اهانت و اتهام میشود که چرا تیم ما نتیجه نمیگیرد . به داوران هرچه میخواهند میگویند چون یک صحنه را اشتباه سوت زده است . از شرجی و حرارت بالای اهواز می نالند که چرا خنک نبودی تا تیم ما ببرد ؟ فرضا داور هم اشتباه قضاوت کند ، سوالم اینجاست آیا تیم پرطرفدار و پرهزینه از بیت المال مملکت ، باید اینقدر بد بازی کند و گل کم بزند که بخاطر یک الی دو الی سه اشتباه ، 11 امتیاز از دست بدهد ؟ بارسلونا و رئال و بایرن مونیخ هم اشتباه میکنند و داور هم شاید به ضرر آنها سوت زده باشد ، اما همیشه می برند و اکثرا قهرمان میشوند .

مقصر تک به تک خراب کردن متعدد بازیکنان شما ، رئیس جمهور و آب و هواست ؟ مقصر توپ لو دادن های بسیار و پاس گل دادن به حریف ، رئیس فدراسیون و تبانی داورهاست ؟ عرضه ی برد و پیروزی ندارید ، قبول کنید که ندارید . ماهانه میلیون ها تومان و شاید میلیاردها میگیرید که همه را مقصر شکست های خود کنید جز خودتان را ؟ پول بیت المال صرف چه کسانی میشود ؟ کسانی که یک ذره اخلاق حرفه ای ورزش و منش ورزشکارانه ندارند و هر روز بجای یادگیری فنون فوتبال و اخلاق حرفه ای ، مدل موهای آنچنانی و زیر ابرو برداشتن یاد میگیرند ؟

پ ن 1 : هر وقت تونستم آقای روحانی رو ببینم حتما میرم بهش میگم آقای رئیس جمهور لطف کنید دیگه پاس گل ندید به خلعتبری ، لطفا تک به تک ها رو دقت کنید بزنید تو گل . آخه شما هم مقصرید دیگه ....

پ ن 2 : اگر خدایی نکرده خودمم پرسپولیسی بودم ، مطمئنا همچین مطلبی مینوشتم !:: موضوعات مرتبط: دولـت تدبیــر و امــید , سیاسی ,
:: بازدید از این مطلب : 130
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 7
تاریخ انتشار : یکشنبه 01 شهريور 1394 | نظرات ()